Klimatyzacja

Do domu i biura

Oferujemy Państwu urządzenia dwóch producentów, Fujitsu oraz Kaisai.
Dlaczego akurat te urządzenia?
Otóż jest to sprzęt wysokiej jakości, firmy produkujące te urządzenia specjalizują się tylko w dziedzinie urządzeń chłodniczych. Dystrybutorem tych urządzeń jest firma Klima-Therm z placówką w Gdańsku. Ma to wpływ na dostawę urządzeń do
Klienta w kilka dni oraz znacznie przyspiesza proces reklamacji uszkodzonych elementów. Urządzenia marki Fujitsu posiadają gwarancję od 5 do 10 lat, jeśli chodzi o klimatyzatory Kaisai te objęte są gwarancją od 3 do 5 lat.
Kiedy jest najlepszy czas na zamontowanie klimatyzacji?
Jeśli budujemy swój wymarzony dom najlepszy okres na położenie instalacji freonowych to etap surowy zamknięty, przed położeniem instalacji elektrycznych oraz hydraulicznych. Na takim etapie jesteśmy w stanie położyć instalacje przed
Tynkami czy elewacją, dzięki temu unikniemy prowadzenia instalacji w korytach, czy konieczności wykonywania bruzd. Po ułożeniu instalacji zostaję ona zalutowana i nabita azotem do ok. 30 bar. Jest to ważny proces który, pozwoli określić czy instalacja jest szczelna.

Rodzaje klimatyzacji

Wyróżniamy cztery rodzaje klimatyzacji

Klimatyzatory ścienne

Są to najbardziej popularne jednostki wewnętrzne ich prostokątny kształt z łatwością wkomponuje się na każdą ścianę. Najbardziej popularne miejsce takiej jednostki jest nad drzwiami bądź oknem. Wielkość danego modelu zależy od mocy chłodniczej urządzenia. Świetnie nadaje się do biura, sypialni i salonu.

Klimatyzatory kasetonowe

 

Urządzenie to wiesza się do konstrukcji dachu lub stropu za pomocą szpilek gwintowanych, urządzenie jest schowane nad sufitem warunkiem jest to aby nad sufitem była wystarczająca ilość miejsca ok 25 cm od stropu do sufitu podwieszanego. Oczywiście taki sposób montowania tego urządzenia nie jest obowiązkowy, nie musimy chować ani obudowywać klimatyzatora. Świetnie się nada np. do Sali konferencyjnej, dużych salonów, restauracji, sklepach oraz halach produkcyjnych.


Klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe

 

Świetna dwu – funkcyjność urządzenia pozwala na montowanie do sufitu oraz do ściany. Klimatyzator fajnie dopasowuje się do pomieszczenia ze skośnymi sufitami. Urządzenie można montować we wnęce aby nie wystawało, można je również zabudować. Z powodu większej mocy nada się do średniej wielkości sklepu.

Klimatyzatory kanałowe

 

Urządzenie do którego musimy podłączyć rury wentylacyjne i rozprowadzić je do pomieszczeń które, mają być klimatyzowane. Świetnie się nada gdy nie podoba nam się żadne urządzenie, w tym wypadku widzieć będziemy tylko anemostaty (takie jak od wentylacji). Z powodu dużej mocy i gęstych filtrów urządzenia często są montowane np. w kuchni restauracji, warsztatach stolarniach itd.

Systemy klimatyzacyjne

Wyróżniamy trzy systemy klimatyzacyjne

System Split

Jest to system który, składa się z jednej jednostki wewnętrznej i  jednej zewnętrznej. Urządzenia połączone są dwiema rurkami miedzianymi (średnica rur zależy od mocy urządzenia) oraz kablem sterującym. Odprowadzenie skroplin można wykonywać metodą grawitacyjną lub pompką skroplin. Zasilanie należy doprowadzić w okolice miejsca gdzie ma znajdować się agregat.

System Multi-Split

Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć aż 8 jednostek wewnętrznych. Metoda podłączenia jest identyczna jak w systemie split. Różnica jest w grubości kabla zasilającego. W każdych urządzeniach tryb pracy musi być taki sam. Nie możemy w jednym pomieszczeniu chłodzić klimatyzacją a w drugim grzać.

 

System VRF

Jedna jednostka zewnętrzna do której można podłączyć do 42 jednostek wewnętrznych.

Szeroki zakres zastosowań od małych budynków i hoteli po wielkopowierzchniowe sklepy i domu mieszkalne. Duży wybór urządzeń VRF pozwala spełniać wszystkie wymagania klientów, zapewniając szeroki zakres wydajności przy jednoczesnym uwzględnianiu potrzeby oszczędności miejsca instalacji czy wysokiej sprawności układu.