Serwis

Co warto zaznaczyć na samym początku to fakt konieczności wykonywania co najmniej 2 przeglądów klimatyzacji w ciągu roku aby przestrzegać warunków gwarancji.

Jakie są najważniejsze korzyści płynące z regularnego serwisowania klimatyzacji?

Przede wszystkim zdrowie!

Regularnie dezynfekując parownik w klimatyzacji oczyszczamy go z bakterii, grzybów i drobnoustrojów. Dzięki temu możemy korzystać z klimatyzatora bez nieprzyjemnych zapachów. Oczywiście serwis nie polega tylko na pryskaniu preparatu dedykowanego do czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych na parownik ale również oczyszczeniu wentylatora oraz filtrów powietrza, na których również osadzają się bakterie i kurz.

Po drugie oszczędność na rachunkach i niespodziewanych wydatkach!

Czysty filtr i wymiennik ciepła korzystnie wpływa na charakterystykę pracy sprężarki oraz wentylatora. Wiadomo że, przez zabrudzony filtr powietrza będzie przepływało mniej powietrza niż przez czysty filtr. To samo ma się do wymiennika ciepła. Wyobraźmy sobie, im bardziej opornie przepływa powietrze do ogrzania naszego pomieszczenia przez filtr i parownik tym wolniej dojdzie do ogrzania danej przestrzeni. Powoduje to znaczne wydłużenie pracy sprężarki i wentylatorów. Nie dość że, dane części się szybciej zużywają, to ponadto dłuższy czas pracy urządzenia oznacza większy rachunek za prąd.

Z jakich czynności składa się podstawowy przegląd?

Serwisant zaczyna pracę od dokładnego umycia i zdezynfekowania filtrów powietrza. Po czym przechodzi do odgrzybienia wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej. Do dezynfekcji stosujemy specjalistyczne i dedykowane do czyszczenia klimatyzacji preparaty. Po wykonaniu tych czynności fachowiec przechodzi do czyszczenia wymiennika jednostki zewnętrznej. Następnie sprawdzane są podstawowe parametry takie jak pobór prądu wentylatorów oraz sprężarki, ciśnienie na rurce ssawnej i tłocznej. Procesy te wykonywane są profesjonalnymi narzędziami. Ostatnim etapem pracy technika jest sprawdzenie szczelności układu chłodniczego, dbając tym o nasze zdrowie, pieniądze oraz środowisko. Po wykonaniu wszystkich wymienionych czynności pracownik musi wypisać protokół wypisując tam pobrane parametry, oraz poświadcza przegląd w karcie gwarancyjnej.

Umów serwis swojej instalacji ⇒

Pamiętaj o cyklicznym serwisie

który gwarantuje 

Czyste powietrze

Oczyszczenie instalacji z bakterii i drobnoustrojów.

Bezawaryjność

Cykliczne przeglądy gwarantuja poprawne działanie podzespołów co ogranicza ich awaryjność.

Zachowanie gwarancji

Nowa instalacja wymaga cyklicznego przeglądu co pozwala na zachowanie gwarancji producenta.